Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Bulaj

Bulaj – jest okrągłym okienkiem, który znamy z jachtów. Coraz częściej stosowany jako element dekoracyjny w drzwiach wewnętrznych nadający im szczególny „żeglarski” klimat.

Co to są drzwi przylgowe

Drzwi przylgowe – popularne drzwi o prostej konstrukcji i wciętej krawędzi skrzydła. Dzięki braku szczeliny pomiędzy drzwiami o ościeżnicą są łatwiejsze w montażu i regulacji. Lepiej znoszą też osiadanie ścian budynków.

Czym jest korona ościeżnicy

Korona ościeżnicy – jest szczytową (górną) częścią ościeżnicy lub górną opaską maskującą. W drzwiach klasycznych korona ościeżnicy ma ozdobny charakter (korona duża) Drzwi nowoczesne posiadają koronę bez dodatkowych elementów ozdobnych (korona mała).

Ościeżnica czy futryna

Ościeżnica – potocznie (choć błędnie) nazywana futryną. Jest ramą osadzoną wewnątrz otworu drzwiowego (oścież). Do ościeżnicy montuje się skrzydła drzwiowe osadzone na zawiasach.
Rodzaje ościeżnic ze względu na konstrukcję:

Ościeżnica regulowana
Ościeżnica stała (prosta)

Jak wyglądają drzwi bezprzylgowe

Drzwi bezprzylgowe – to taka konstrukcja drzwi, w której zamknięte drzwi oraz ościeżnica tworzą jedną płaszczyznę. W drzwiach bezprzylgowych istnieje konieczność stosowania zawiasów ukrytych. Drzwi bezprzylgowe muszą być zamontowane w sposób bardzo dokładny, każde niedociągnięcie będzie widoczne. Drzwi bezprzylgowe poszerzają optycznie wnętrze (zwłaszcza podłogę) pomieszczenia, w którym się znajdują, ponieważ robią wrażenie osadzonych głębiej w ścianie. Sprawiają także wrażenie masywnych i cięższych nich drzwi przylgowe.

Odboje - ochrona drzwi

Odbojniki drzwiowe (odboje) – Elementy ochronne drzwi. Umieszczone pomiędzy drzwiami a ścianą zapobiegają uderzaniu drzwi o ścianę.

Opaska drzwiowa lub maskująca?

Opaska drzwiowa – listwa określonej długości służąca do estetycznego wykończenia ościeżnicy. Zwana jest także opaską maskującą, ponieważ maskuje łączenia ościeżnicy ze ścianą.

Ościeżnica regulowana

Ościeżnica regulowana – ościeżnica, której szerokość możemy zmieniać, tak by dostosować ją do nietypowej grubości ściany.

Chętnie pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązania.
Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny tel. 602 638 205.

Usługi i pomiar

Pomiar jest u nas usługą bezpłatną. Wykonujemy pomiary w przypadku zamówień dostawy drzwi wraz z montażem. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji drzwi robionych na wymiar. Dlatego dokonany pomiar, oparty na fachowej wiedzy, warunkuje dalszą usługę, czyli montaż.

Pomiar najskuteczniejszy jest w sytuacji, kiedy otwór drzwiowy jest już gotowy. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania na drzwi, pomiar możliwy jest nawet w sytuacji, kiedy nie jest jeszcze położona podłoga.

Montaż

Ekipa montażowa sprawnie i z dużą specjalistyczną wiedzą dokonuje montażu.

Na bieżąco rozwiązuje powstałe trudności. Usługa montażu obejmuje przywiezienie, obsadzenie drzwi wraz z ościeżnicą i opaskami i zamontowanie klamek.

Transport

W przypadku, kiedy Oktet montuje drzwi – transport jest bezpłatny. Obsługujemy przede wszystkim osoby mieszkające na terenie Warszawy i okolic, jednak możemy dotrzeć także do klientów w innych częściach województwa mazowieckiego. 

PHU Oktet-Drzwi: Warszawa, Mokotów

3 + 4 =

Mirosława Mulik Tel: 602 638 205

Stacjonarny: 22 559 11 33

UL. Bartycka 24/26
Pawilon 133
00-716 Warszawa

oktetdrzwi@gmail.com