Kolorystyka

Aranżacja wnętrza to nie tylko rozwiązania techniczne czy stylistyka, ale także dobór barw.
Dlatego kolor drzwi jako element wystroju wnętrza jest nie bez znaczenia. Na przestrzeni czasu „ mody” na kolory drzwi były bardzo różne i ciągle ulegają zmianom.
Jeśli chodzi o wyroby z płyty, wybór jest prosty, bo do wyboru mamy palety RAL i NCS. Produkty, które proponujemy nie są oklejane folią a właśnie malowane na różne kolory. 

Paleta kolorów drzwi

Co to jest paleta RAL?
To niemiecki system oznaczania barw oparty na porównaniu z wzorcami.
https://pl.wikipedia.org/wiki/RAL

A co oznacza NCS?
To z kolei skandynawski system porządku barw, opracowany przez Scandinavian Colour Institute, oparty na percepcji koloru przez człowieka i ponad 60-letnich badaniach barwy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Natural_Colour_System 

 

Inaczej jest w przypadku drzwi wykonywanych z drewna.
Tu wybieramy pomiędzy paletami RAL i NCS a kolorami bejc, które oferuje producent. Bejca to transparentna farba, która pozwala zachować rysunek drewna, a nawet go podkreślić. Paleta kolorów jest bardzo różnorodna i daje dużo możliwości. Drewno zyskuje na wyglądzie również w procesie olejowania. Takie formy wykończenia drzwi również oferujemy.

Malowanie drewna na kolor kryjący, czyli tak, aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię, jest wyzwaniem. Jakich metod używa firma Ronkowski, aby uzyskać taki efekt, jest tajemnicą producenta. To, co wiemy na pewno to to, że na drewno nie są naklejane żadne warstwy płyty. Efekt idealnego krycia jest uzyskiwany na powierzchni drewnianej, a nie na wklejonej płycie. Bo drzwi z drewna mają być w całości z drewna.

.
Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny tel. 602 638 205.

PHU Oktet-Drzwi: Warszawa, Mokotów

11 + 5 =

Mirosława Mulik Tel: 602 638 205

Stacjonarny: 22 559 11 33

UL. Bartycka 24/26
Pawilon 133
00-716 Warszawa

oktetdrzwi@gmail.com